כתבה בבלוג

גן קטנטנים בכפר

הנושא הנלמד חודש מאי

אפר 29. 2015 | מאת מרים

הורים יקרים!

 

סיימנו את נושא "יום העצמאות" בו למדנו מי ראש הממשלה, הכרנו את מפת ארץ ישראל, נחשפנו לסמל המדינה, להמנון הלאומי ולדגל המדינה. סיפרנו לילדים איך חוגגים יום הולדת למדינה, בת כמה המדינה ועוד. למדנו שירים שונים לדוגמה: "ארץ ישראל שלי יפה וגם פורחת", "כל הארץ דגלים", "הדגל שלי הוא כחול ולבן", "כחול ולבן" ועוד. סיפרנו את הסיפור "המדינה מתקשטת" מאת רינה שליין. יצרנו יצירות בנושא.

כעת אנו לומדים על "ל"ג בעומר". חשפנו את הילדים לסיפור ההיסטורי על בר כוכבא והמרד ברומאים. דיברנו על הדלקת מדורה, מה צריך על מנת שהמדורה תבער? קרשים, עיתונים, ענפים יבשים, מה הם כללי הזהירות במדורה? במה מכבים את המדורה? מים או חול. מה אוכלים במדורה? תפוחי אדמה צלויים ומרשמלו. במה משחקים? חץ וקשת. התבוננו בלהבה של נר וגילנו מה הם צבעי האש- כל צבעי הקשת. בהמשך נבדוק עם הילדים אלו חומרים דליקים ואלו לא. נלמד שירים שונים: "קשתנו על שכמנו", "ל"ג בעומר בא", "בר-כוכבא", "נציתה אש", "מי לוחש?", "אש אש" ונחשף לדקלום מאת לאה נאור – "אוספים עצים. נחגוג את ל"ג בעומר ביום ראשון ה- 3/5/15 בשעה 17:30 נצפה בתיאטרון הבובות של אלכס, נאכל פלאפל ופיתות מהטאבון, נדליק מדורה ועוד.

בהמשך נלמד על חג השבועות. מהם שמות החג השונים? "חג שבועות", "חג הקציר", "חג מתן תורה", "חג הביכורים". נכיר את שבעת המינים בהם התברכה הארץ. נלמד את הנושא: "מהגרגר ועד הלחם". נכיר את מנהגי החג בהם אכילת דברי חלב, תהלוכת עגלות מקושטות עם ביכורים בכפרים, יום המים וכו'. נלמד שירים בנושא, לדוגמה: "וחג שבועות תעשה לך", "סלינו על כתפינו", "ארץ זבת חלב ודבש, "שיבולת בשדה" ועוד.

 בברכה קטנטנים בכפר