כתבה בבלוג

גן קטנטנים בכפר

הנושא הנלמד חודש מרץ

מרץ 11. 2015 | מאת מרים

להורים שלום!

סיימנו את נושא "פורים" וכעת אנו בנושא ה"אביב". אנו לומדים מהם סממני האביב – הפרחים פורחים, הניצנים על ענפי העצים כבר נראים, הסנוניות מופיעות ואיתן הפרפרים, הדבורים והחיפושיות. בעלי החיים ממליטים צאצאים וכל הטבע מתעורר לחיים. מזג האוויר משתנה כל הזמן – פעם חם ופעם קר ואנו מתקשים לדעת כיצד להתלבש – פעם שרוול ארוך ופעם קצר, פעם נעליים פתוחות ופעם סגורות.

אנו לומדים על האביב תוך שימת דגש על נושא הצבעים, צבעי הפרחים, הפרפרים, הכל ססגוני מאוד באביב וזאת הזדמנות עבורנו ללמוד על הצבעים – "הצבע שבטבע".

אנו לומדים שירים בנושא האביב לדוגמה: "איך יודעים שבא אביב?", "אביב בצבעים", "חיפושית על העלים", "בוא אליי פרפר נחמד", "שיירה של נמלים" ועוד.

אנו לומדים סיפורים בנושא לדוגמה: "שלושת הפרפרים" מאת לוין קיפניס, "הכלניות חזרו" וכו' כמו כן אנו יוצרים יצירות בנושא האביב.

בהמשך נלמד על חג הפסח. מהם שמות החג? – חג הפסח, חג המצות, חג החירות וחג האביב. נלמד את הסיפור ההיסטורי של משה רבנו ויציאת מצרים. נספר לילדים על ליל הסדר ומנהגיו- קריאת ההגדה, שתיית 4 כוסות יין, החבאת האפיקומן, אכילת מצות, מרור, ביצה קשה, כרפס, חרוסת וכו'.

נלמד שירים מתוך ההגדה של פסח לדוגמה: "חד גדיא", "מה נשתנה", "בצאת ישראל ממצרים", "אחד מי יודע", נלמד את השיר על "משה בתיבה", "עבדים היינו". נספר את הסיפור:"אגוז הזהב" מאת לוין קיפניס ונתוודע דרכו למנהג המשחק באגוזים בחג הפסח וכן להתחדשות בבגדים חגיגיים לכבוד החג.

 

 

 

בברכת חג שמח

קטנטנים בכפר