כתבה בבלוג

גן קטנטנים בכפר

הנושא הנלמד חודש פברואר

פבר 09. 2015 | מאת מרים

הורים יקרים!

 

סיימנו  את נושא ט"ו בשבט וכעת אנו לומדים על יום המשפחה. אנו נחשפים למשפחות מסוגים שונים, לדוגמה: משפחת כלי המטבח, משפחת כלי הנגינה, משפחת בעלי החיים ועוד. אנו לומדים אלו דמויות מרכיבות את המשפחה: אבא, אמא, אח, אחות, תינוקת, תינוק, דוד, דודה, סבא, סבתא וכו'.

בשבוע הקרוב נתמקד בנושא: "הבית שלי" – נכיר את החדרים השונים בבית: חדר מגורים, חדר רחצה, שירותים, חדר שינה, מטבח, חדר משחקים.  נבדוק מה עושים בכל חדר. נשוחח עם הילדים על החדר שלהם – מה יש להם בחדר? כמו כן נשוחח עם הילדים גם על בעלי החיים- נברר היכן גרים בעלי החיים? לדוגמה: הפרה ברפת, הסוס באורווה, הדבורה בכוורת, התרנגולת בלול, הטלה בדיר וכו'.

נשיר עם הילדים שירים בנושא המשפחה, לדוגמה: "משפחה מיוחדת במינה", "אמא יקרה", "אבא שלי", "משפחה", "אלוהים שמור על אבא", "אחותי הקטנה", נספר סיפורים בנושא המשפחה, לדוגמה: "משפחת הפיל פילים","הדייסה של "אמא הכי נהדרת", "כולנו ביחד משפחה ענקית", "סבתא בישלה דייסה" ועוד. סבתא" מאת אלונה פרנקל, "מעשה באפרוח שהלך לחפש אם אחרת" מאת לוין קיפניס, "אמא שלי" מאת אנטוני בראון וכו'. כמו כן ניצור יצירות בנושא המשפחה. נסיים את הנושא ב- 22/2/15 יום ראשון בשעה 15:45 בגן, בפעילות משותפת של הסבתות עם הנכדים/נכדות, בצפייה משותפת בתיאטרון בובות ובקישוט עוגה.

בהמשך נעבור לנושא: "פורים"- נלמד את סיפור מגילת אסתר, נכיר את מנהגי החג: קריאת המגילה, משלוח מנות, אכילת אוזני המן, רעשנים, תחפושות, תהלוכת עדלאידע ושתיית יין. נלמד שירים בנושא, גם מסורתיים וגם עכשוויים. לדוגמה: "אני פורים", "שושנת יעקב", "ליצן קטן נחמד", "השליחים יצאו לדרך" ושירים נוספים מתוך הדיסק לפורים של אריאלה סביר. נספר סיפורים כמו "מעשה באוזן המן" מאת לוין קיפניס והסיפור כובעים למכירה. ניצור יצירות בנושא. נסיים את נושא פורים ב – 3/3/15 יום שלישי בו יגיעו כל הילדים מחופשים לגן למסיבת פורים ולמשתה.